Otomobil karşılaştırma

Chery Tiggo 4 mi, Ford Puma mı?

Motor gücü, yakıt tüketimi, ağırlık, CO2 ve 100 km maliyeti yan yana. Her satırda daha iyi olan değer işaretlidir.

SegmentB segmenti (küçük)B segmenti (küçük)
GövdeSUVSUV
Yakıt seçenekleriHibrit, Plug-in hibritHibrit, Elektrik
Motor gücü95–204 PS (daha iyi)125–167 PS
En düşük tüketim5,3 L/100 km (daha iyi)5,6 L/100 km
Elektrik tüketimi—13,5 kWh/100 km
Ağırlık1.550 kg1.340–1.570 kg (daha iyi)
En yüksek güç/ağırlık132 PS/ton (daha iyi)113 PS/ton
En düşük CO2120 g/km0 g/km (daha iyi)
100 km maliyeti (en ekonomik)445 TL134 TL (daha iyi)
Avrupa’da tescil (yıllık)1.139 adet96.525 adet

Versiyonlar yan yana

Chery Tiggo 4

  • Hibrit 1,5204 PS5,3 L · 445 TL/100 km
  • Plug-in hibrit 1,595 PS

Ford Puma

  • Hibrit 1,0125 PS5,6 L · 470 TL/100 km
  • Hibrit 1,0155 PS5,8 L · 487 TL/100 km
  • Elektrik167 PS13,5 kWh · 134 TL/100 km

Sık sorulanlar

Chery Tiggo 4 ile Ford Puma arasındaki fark nedir?

Chery Tiggo 4 B segmenti (küçük) suv, 95–204 PS güç aralığında; Ford Puma B segmenti (küçük) suv, 125–167 PS. Yakıt seçenekleri: Chery Tiggo 4 — Hibrit, Plug-in hibrit; Ford Puma — Hibrit, Elektrik.

Hangisi daha az yakar?

WLTP karma tüketimde en az yakan versiyonlar karşılaştırıldığında Chery Tiggo 4 5,3 L/100 km ile Ford Puma modelinin 5,6 L/100 km değerinin önünde.

Hangisi daha hafif?

Chery Tiggo 4 1.550 kg’dan, Ford Puma 1.340 kg’dan başlayan ağırlıkla tescil ediliyor.

Hangisi daha güçlü?

En güçlü versiyonlar: Chery Tiggo 4 204 PS, Ford Puma 167 PS. Hibrit versiyonlarda değer yalnız benzinli motorun gücüdür.

Teknik değerler, Avrupa’da tescil edilen otomobillerin resmî tip onayı (WLTP) ölçümlerinden derlenmiştir (kaynak: Avrupa Çevre Ajansı, CC BY 4.0). Hibrit versiyonlarda güç yalnız benzinli motorun gücüdür. Türkiye’de satılan motor ve donanım seçenekleri farklı olabilir; güncel bilgi ve fiyat için yetkili satıcıya danışın. 100 km maliyeti güncel İstanbul pompa fiyatlarıyla hesaplanır.