Otomobil karşılaştırma

Kia Stonic mi, Opel Frontera mı?

Motor gücü, yakıt tüketimi, ağırlık, CO2 ve 100 km maliyeti yan yana. Her satırda daha iyi olan değer işaretlidir.

SegmentB segmenti (küçük)B segmenti (küçük)
GövdeSUVSUV
Yakıt seçenekleriBenzin, Benzin + LPG, HibritHibrit, Elektrik
Motor gücü79–99 PS72–136 PS (daha iyi)
En düşük tüketim5,4 L/100 km5,3 L/100 km (daha iyi)
Elektrik tüketimi—18,1 kWh/100 km
Ağırlık1.155–1.229 kg (daha iyi)1.395–1.591 kg
En yüksek güç/ağırlık81 PS/ton97 PS/ton (daha iyi)
En düşük CO2122 g/km0 g/km (daha iyi)
100 km maliyeti (en ekonomik)453 TL180 TL (daha iyi)
Avrupa’da tescil (yıllık)45.183 adet36.553 adet

Versiyonlar yan yana

Kia Stonic

  • Benzin 1,279 PS5,8 L · 487 TL/100 km
  • Benzin + LPG 1,279 PS5,8 L
  • Hibrit 1,099 PS5,4 L · 453 TL/100 km

Opel Frontera

  • Hibrit 1,2101 PS5,3 L · 445 TL/100 km
  • Hibrit 1,2136 PS5,3 L · 445 TL/100 km
  • Elektrik72 PS18,1 kWh · 180 TL/100 km
  • Elektrik113 PS18,8 kWh · 187 TL/100 km

Sık sorulanlar

Kia Stonic ile Opel Frontera arasındaki fark nedir?

Kia Stonic B segmenti (küçük) suv, 79–99 PS güç aralığında; Opel Frontera B segmenti (küçük) suv, 72–136 PS. Yakıt seçenekleri: Kia Stonic — Benzin, Benzin + LPG, Hibrit; Opel Frontera — Hibrit, Elektrik.

Hangisi daha az yakar?

WLTP karma tüketimde en az yakan versiyonlar karşılaştırıldığında Opel Frontera 5,3 L/100 km ile Kia Stonic modelinin 5,4 L/100 km değerinin önünde.

Hangisi daha hafif?

Kia Stonic 1.155 kg’dan, Opel Frontera 1.395 kg’dan başlayan ağırlıkla tescil ediliyor.

Hangisi daha güçlü?

En güçlü versiyonlar: Kia Stonic 99 PS, Opel Frontera 136 PS. Hibrit versiyonlarda değer yalnız benzinli motorun gücüdür.

Teknik değerler, Avrupa’da tescil edilen otomobillerin resmî tip onayı (WLTP) ölçümlerinden derlenmiştir (kaynak: Avrupa Çevre Ajansı, CC BY 4.0). Hibrit versiyonlarda güç yalnız benzinli motorun gücüdür. Türkiye’de satılan motor ve donanım seçenekleri farklı olabilir; güncel bilgi ve fiyat için yetkili satıcıya danışın. 100 km maliyeti güncel İstanbul pompa fiyatlarıyla hesaplanır.