Otomobil karşılaştırma

Seat Ateca mi, Toyota C-HR mı?

Motor gücü, yakıt tüketimi, ağırlık, CO2 ve 100 km maliyeti yan yana. Her satırda daha iyi olan değer işaretlidir.

SegmentC segmenti (kompakt)C segmenti (kompakt)
GövdeSUVSUV
Yakıt seçenekleriBenzin, DizelHibrit, Plug-in hibrit
Motor gücü116–150 PS98–152 PS (daha iyi)
En düşük tüketim5,3 L/100 km4,8 L/100 km (daha iyi)
Elektrik tüketimi——
Ağırlık1.345–1.514 kg (daha iyi)1.510–1.723 kg
En yüksek güç/ağırlık106 PS/ton (daha iyi)97 PS/ton
En düşük CO2139 g/km19 g/km (daha iyi)
100 km maliyeti (en ekonomik)512 TL403 TL (daha iyi)
Avrupa’da tescil (yıllık)20.889 adet95.628 adet

Versiyonlar yan yana

Seat Ateca

  • Benzin 1,0116 PS6,1 L · 512 TL/100 km
  • Benzin 1,5150 PS6,5 L · 545 TL/100 km
  • Dizel 2,0150 PS5,3 L · 513 TL/100 km

Toyota C-HR

  • Hibrit 1,898 PS4,8 L · 403 TL/100 km
  • Hibrit 2,0152 PS4,9 L · 411 TL/100 km
  • Plug-in hibrit 2,0151 PS15,1 kWh

Sık sorulanlar

Seat Ateca ile Toyota C-HR arasındaki fark nedir?

Seat Ateca C segmenti (kompakt) suv, 116–150 PS güç aralığında; Toyota C-HR C segmenti (kompakt) suv, 98–152 PS. Yakıt seçenekleri: Seat Ateca — Benzin, Dizel; Toyota C-HR — Hibrit, Plug-in hibrit.

Hangisi daha az yakar?

WLTP karma tüketimde en az yakan versiyonlar karşılaştırıldığında Toyota C-HR 4,8 L/100 km ile Seat Ateca modelinin 5,3 L/100 km değerinin önünde.

Hangisi daha hafif?

Seat Ateca 1.345 kg’dan, Toyota C-HR 1.510 kg’dan başlayan ağırlıkla tescil ediliyor.

Hangisi daha güçlü?

En güçlü versiyonlar: Seat Ateca 150 PS, Toyota C-HR 152 PS. Hibrit versiyonlarda değer yalnız benzinli motorun gücüdür.

Teknik değerler, Avrupa’da tescil edilen otomobillerin resmî tip onayı (WLTP) ölçümlerinden derlenmiştir (kaynak: Avrupa Çevre Ajansı, CC BY 4.0). Hibrit versiyonlarda güç yalnız benzinli motorun gücüdür. Türkiye’de satılan motor ve donanım seçenekleri farklı olabilir; güncel bilgi ve fiyat için yetkili satıcıya danışın. 100 km maliyeti güncel İstanbul pompa fiyatlarıyla hesaplanır.