Otomobil karşılaştırma

Skoda Fabia mi, Volkswagen Polo mı?

Motor gücü, yakıt tüketimi, ağırlık, CO2 ve 100 km maliyeti yan yana. Her satırda daha iyi olan değer işaretlidir.

SegmentB segmenti (küçük)B segmenti (küçük)
GövdeHatchbackHatchback
Yakıt seçenekleriBenzinBenzin
Motor gücü80–150 PS80–207 PS (daha iyi)
En düşük tüketim5,0 L/100 km (daha iyi)5,3 L/100 km
Elektrik tüketimi——
Ağırlık1.128–1.241 kg (daha iyi)1.142–1.379 kg
En yüksek güç/ağırlık121 PS/ton150 PS/ton (daha iyi)
En düşük CO2113 g/km (daha iyi)120 g/km
100 km maliyeti (en ekonomik)420 TL (daha iyi)445 TL
Avrupa’da tescil (yıllık)94.617 adet82.876 adet

Versiyonlar yan yana

Skoda Fabia

  • Benzin 1,080 PS5,2 L · 436 TL/100 km
  • Benzin 1,095 PS5,0 L · 420 TL/100 km
  • Benzin 1,0116 PS5,2 L · 436 TL/100 km
  • Benzin 1,5150 PS5,4 L · 453 TL/100 km

Volkswagen Polo

  • Benzin 1,080 PS5,4 L · 453 TL/100 km
  • Benzin 1,095 PS5,3 L · 445 TL/100 km
  • Benzin 1,0116 PS5,6 L · 470 TL/100 km
  • Benzin 2,0207 PS6,7 L · 562 TL/100 km

Sık sorulanlar

Skoda Fabia ile Volkswagen Polo arasındaki fark nedir?

Skoda Fabia B segmenti (küçük) hatchback, 80–150 PS güç aralığında; Volkswagen Polo B segmenti (küçük) hatchback, 80–207 PS. Yakıt seçenekleri: Skoda Fabia — Benzin; Volkswagen Polo — Benzin.

Hangisi daha az yakar?

WLTP karma tüketimde en az yakan versiyonlar karşılaştırıldığında Skoda Fabia 5,0 L/100 km ile Volkswagen Polo modelinin 5,3 L/100 km değerinin önünde.

Hangisi daha hafif?

Skoda Fabia 1.128 kg’dan, Volkswagen Polo 1.142 kg’dan başlayan ağırlıkla tescil ediliyor.

Hangisi daha güçlü?

En güçlü versiyonlar: Skoda Fabia 150 PS, Volkswagen Polo 207 PS.

Teknik değerler, Avrupa’da tescil edilen otomobillerin resmî tip onayı (WLTP) ölçümlerinden derlenmiştir (kaynak: Avrupa Çevre Ajansı, CC BY 4.0). Hibrit versiyonlarda güç yalnız benzinli motorun gücüdür. Türkiye’de satılan motor ve donanım seçenekleri farklı olabilir; güncel bilgi ve fiyat için yetkili satıcıya danışın. 100 km maliyeti güncel İstanbul pompa fiyatlarıyla hesaplanır.