Otomobil karşılaştırma

BYD Seal U mi, Hyundai Santa Fe mı?

Motor gücü, yakıt tüketimi, ağırlık, CO2 ve 100 km maliyeti yan yana. Her satırda daha iyi olan değer işaretlidir.

SegmentD segmenti (orta)D segmenti (orta)
GövdeSUVSUV
Yakıt seçenekleriPlug-in hibrit, ElektrikHibrit, Plug-in hibrit
Motor gücü98–218 PS (daha iyi)160 PS
En düşük tüketim—7,1 L/100 km
Elektrik tüketimi22,2 kWh/100 km—
Ağırlık2.033–2.189 kg1.990–2.146 kg (daha iyi)
En yüksek güç/ağırlık100 PS/ton (daha iyi)80 PS/ton
En düşük CO20 g/km (daha iyi)41 g/km
100 km maliyeti (en ekonomik)220 TL (daha iyi)596 TL
Avrupa’da tescil (yıllık)57.510 adet9.257 adet

Versiyonlar yan yana

BYD Seal U

  • Plug-in hibrit 1,598 PS17,7 kWh
  • Plug-in hibrit 1,5131 PS20,3 kWh
  • Elektrik218 PS22,2 kWh · 220 TL/100 km

Hyundai Santa Fe

  • Hibrit 1,6160 PS7,1 L · 596 TL/100 km
  • Plug-in hibrit 1,6160 PS18,9 kWh

Sık sorulanlar

BYD Seal U ile Hyundai Santa Fe arasındaki fark nedir?

BYD Seal U D segmenti (orta) suv, 98–218 PS güç aralığında; Hyundai Santa Fe D segmenti (orta) suv, 160 PS. Yakıt seçenekleri: BYD Seal U — Plug-in hibrit, Elektrik; Hyundai Santa Fe — Hibrit, Plug-in hibrit.

Hangisi daha hafif?

BYD Seal U 2.033 kg’dan, Hyundai Santa Fe 1.990 kg’dan başlayan ağırlıkla tescil ediliyor.

Hangisi daha güçlü?

En güçlü versiyonlar: BYD Seal U 218 PS, Hyundai Santa Fe 160 PS. Hibrit versiyonlarda değer yalnız benzinli motorun gücüdür.

Teknik değerler, Avrupa’da tescil edilen otomobillerin resmî tip onayı (WLTP) ölçümlerinden derlenmiştir (kaynak: Avrupa Çevre Ajansı, CC BY 4.0). Hibrit versiyonlarda güç yalnız benzinli motorun gücüdür. Türkiye’de satılan motor ve donanım seçenekleri farklı olabilir; güncel bilgi ve fiyat için yetkili satıcıya danışın. 100 km maliyeti güncel İstanbul pompa fiyatlarıyla hesaplanır.