Otomobil karşılaştırma

BYD Seal U mi, Nissan X-Trail mı?

Motor gücü, yakıt tüketimi, ağırlık, CO2 ve 100 km maliyeti yan yana. Her satırda daha iyi olan değer işaretlidir.

SegmentD segmenti (orta)D segmenti (orta)
GövdeSUVSUV
Yakıt seçenekleriPlug-in hibrit, ElektrikHibrit
Motor gücü98–218 PS (daha iyi)158–163 PS
En düşük tüketim—6,1 L/100 km
Elektrik tüketimi22,2 kWh/100 km—
Ağırlık2.033–2.189 kg1.655–1.864 kg (daha iyi)
En yüksek güç/ağırlık100 PS/ton (daha iyi)98 PS/ton
En düşük CO20 g/km (daha iyi)138 g/km
100 km maliyeti (en ekonomik)220 TL (daha iyi)512 TL
Avrupa’da tescil (yıllık)57.510 adet20.788 adet

Versiyonlar yan yana

BYD Seal U

  • Plug-in hibrit 1,598 PS17,7 kWh
  • Plug-in hibrit 1,5131 PS20,3 kWh
  • Elektrik218 PS22,2 kWh · 220 TL/100 km

Nissan X-Trail

  • Hibrit 1,5158 PS6,1 L · 512 TL/100 km
  • Hibrit 1,5163 PS7,1 L · 596 TL/100 km

Sık sorulanlar

BYD Seal U ile Nissan X-Trail arasındaki fark nedir?

BYD Seal U D segmenti (orta) suv, 98–218 PS güç aralığında; Nissan X-Trail D segmenti (orta) suv, 158–163 PS. Yakıt seçenekleri: BYD Seal U — Plug-in hibrit, Elektrik; Nissan X-Trail — Hibrit.

Hangisi daha hafif?

BYD Seal U 2.033 kg’dan, Nissan X-Trail 1.655 kg’dan başlayan ağırlıkla tescil ediliyor.

Hangisi daha güçlü?

En güçlü versiyonlar: BYD Seal U 218 PS, Nissan X-Trail 163 PS. Hibrit versiyonlarda değer yalnız benzinli motorun gücüdür.

Teknik değerler, Avrupa’da tescil edilen otomobillerin resmî tip onayı (WLTP) ölçümlerinden derlenmiştir (kaynak: Avrupa Çevre Ajansı, CC BY 4.0). Hibrit versiyonlarda güç yalnız benzinli motorun gücüdür. Türkiye’de satılan motor ve donanım seçenekleri farklı olabilir; güncel bilgi ve fiyat için yetkili satıcıya danışın. 100 km maliyeti güncel İstanbul pompa fiyatlarıyla hesaplanır.