Otomobil karşılaştırma

Chery Tiggo 4 mi, Jeep Renegade mı?

Motor gücü, yakıt tüketimi, ağırlık, CO2 ve 100 km maliyeti yan yana. Her satırda daha iyi olan değer işaretlidir.

SegmentB segmenti (küçük)B segmenti (küçük)
GövdeSUVSUV
Yakıt seçenekleriHibrit, Plug-in hibritHibrit, Plug-in hibrit
Motor gücü95–204 PS (daha iyi)131–179 PS
En düşük tüketim5,3 L/100 km (daha iyi)5,6 L/100 km
Elektrik tüketimi——
Ağırlık1.550 kg1.495–1.845 kg (daha iyi)
En yüksek güç/ağırlık132 PS/ton (daha iyi)97 PS/ton
En düşük CO2120 g/km47 g/km (daha iyi)
100 km maliyeti (en ekonomik)445 TL (daha iyi)470 TL
Avrupa’da tescil (yıllık)1.139 adet10.370 adet

Versiyonlar yan yana

Chery Tiggo 4

  • Hibrit 1,5204 PS5,3 L · 445 TL/100 km
  • Plug-in hibrit 1,595 PS

Jeep Renegade

  • Hibrit 1,5131 PS5,6 L · 470 TL/100 km
  • Plug-in hibrit 1,3131 PS17,7 kWh
  • Plug-in hibrit 1,3179 PS18,1 kWh

Sık sorulanlar

Chery Tiggo 4 ile Jeep Renegade arasındaki fark nedir?

Chery Tiggo 4 B segmenti (küçük) suv, 95–204 PS güç aralığında; Jeep Renegade B segmenti (küçük) suv, 131–179 PS. Yakıt seçenekleri: Chery Tiggo 4 — Hibrit, Plug-in hibrit; Jeep Renegade — Hibrit, Plug-in hibrit.

Hangisi daha az yakar?

WLTP karma tüketimde en az yakan versiyonlar karşılaştırıldığında Chery Tiggo 4 5,3 L/100 km ile Jeep Renegade modelinin 5,6 L/100 km değerinin önünde.

Hangisi daha hafif?

Chery Tiggo 4 1.550 kg’dan, Jeep Renegade 1.495 kg’dan başlayan ağırlıkla tescil ediliyor.

Hangisi daha güçlü?

En güçlü versiyonlar: Chery Tiggo 4 204 PS, Jeep Renegade 179 PS. Hibrit versiyonlarda değer yalnız benzinli motorun gücüdür.

Teknik değerler, Avrupa’da tescil edilen otomobillerin resmî tip onayı (WLTP) ölçümlerinden derlenmiştir (kaynak: Avrupa Çevre Ajansı, CC BY 4.0). Hibrit versiyonlarda güç yalnız benzinli motorun gücüdür. Türkiye’de satılan motor ve donanım seçenekleri farklı olabilir; güncel bilgi ve fiyat için yetkili satıcıya danışın. 100 km maliyeti güncel İstanbul pompa fiyatlarıyla hesaplanır.