Otomobil karşılaştırma

Citroën C3 mi, Volkswagen Polo mı?

Motor gücü, yakıt tüketimi, ağırlık, CO2 ve 100 km maliyeti yan yana. Her satırda daha iyi olan değer işaretlidir.

SegmentB segmenti (küçük)B segmenti (küçük)
GövdeHatchbackHatchback
Yakıt seçenekleriHibrit, ElektrikBenzin
Motor gücü101–113 PS80–207 PS (daha iyi)
En düşük tüketim5,6 L/100 km5,3 L/100 km (daha iyi)
Elektrik tüketimi17,3 kWh/100 km—
Ağırlık1.226–1.492 kg1.142–1.379 kg (daha iyi)
En yüksek güç/ağırlık82 PS/ton150 PS/ton (daha iyi)
En düşük CO20 g/km (daha iyi)120 g/km
100 km maliyeti (en ekonomik)172 TL (daha iyi)445 TL
Avrupa’da tescil (yıllık)156.519 adet82.876 adet

Versiyonlar yan yana

Citroën C3

  • Hibrit 1,2101 PS5,6 L · 470 TL/100 km
  • Elektrik113 PS17,3 kWh · 172 TL/100 km

Volkswagen Polo

  • Benzin 1,080 PS5,4 L · 453 TL/100 km
  • Benzin 1,095 PS5,3 L · 445 TL/100 km
  • Benzin 1,0116 PS5,6 L · 470 TL/100 km
  • Benzin 2,0207 PS6,7 L · 562 TL/100 km

Sık sorulanlar

Citroën C3 ile Volkswagen Polo arasındaki fark nedir?

Citroën C3 B segmenti (küçük) hatchback, 101–113 PS güç aralığında; Volkswagen Polo B segmenti (küçük) hatchback, 80–207 PS. Yakıt seçenekleri: Citroën C3 — Hibrit, Elektrik; Volkswagen Polo — Benzin.

Hangisi daha az yakar?

WLTP karma tüketimde en az yakan versiyonlar karşılaştırıldığında Volkswagen Polo 5,3 L/100 km ile Citroën C3 modelinin 5,6 L/100 km değerinin önünde.

Hangisi daha hafif?

Citroën C3 1.226 kg’dan, Volkswagen Polo 1.142 kg’dan başlayan ağırlıkla tescil ediliyor.

Hangisi daha güçlü?

En güçlü versiyonlar: Citroën C3 113 PS, Volkswagen Polo 207 PS. Hibrit versiyonlarda değer yalnız benzinli motorun gücüdür.

Teknik değerler, Avrupa’da tescil edilen otomobillerin resmî tip onayı (WLTP) ölçümlerinden derlenmiştir (kaynak: Avrupa Çevre Ajansı, CC BY 4.0). Hibrit versiyonlarda güç yalnız benzinli motorun gücüdür. Türkiye’de satılan motor ve donanım seçenekleri farklı olabilir; güncel bilgi ve fiyat için yetkili satıcıya danışın. 100 km maliyeti güncel İstanbul pompa fiyatlarıyla hesaplanır.