Otomobil karşılaştırma

DS DS 7 mi, Nissan X-Trail mı?

Motor gücü, yakıt tüketimi, ağırlık, CO2 ve 100 km maliyeti yan yana. Her satırda daha iyi olan değer işaretlidir.

SegmentD segmenti (orta)D segmenti (orta)
GövdeSUVSUV
Yakıt seçenekleriDizel, Plug-in hibritHibrit
Motor gücü131–200 PS (daha iyi)158–163 PS
En düşük tüketim5,5 L/100 km (daha iyi)6,1 L/100 km
Elektrik tüketimi——
Ağırlık1.585–1.924 kg (daha iyi)1.655–1.864 kg
En yüksek güç/ağırlık104 PS/ton (daha iyi)98 PS/ton
En düşük CO232 g/km (daha iyi)138 g/km
100 km maliyeti (en ekonomik)532 TL512 TL (daha iyi)
Avrupa’da tescil (yıllık)13.236 adet20.788 adet

Versiyonlar yan yana

DS DS 7

  • Dizel 1,5131 PS5,5 L · 532 TL/100 km
  • Plug-in hibrit 1,6181 PS17,8 kWh
  • Plug-in hibrit 1,6200 PS19,1 kWh

Nissan X-Trail

  • Hibrit 1,5158 PS6,1 L · 512 TL/100 km
  • Hibrit 1,5163 PS7,1 L · 596 TL/100 km

Sık sorulanlar

DS DS 7 ile Nissan X-Trail arasındaki fark nedir?

DS DS 7 D segmenti (orta) suv, 131–200 PS güç aralığında; Nissan X-Trail D segmenti (orta) suv, 158–163 PS. Yakıt seçenekleri: DS DS 7 — Dizel, Plug-in hibrit; Nissan X-Trail — Hibrit.

Hangisi daha az yakar?

WLTP karma tüketimde en az yakan versiyonlar karşılaştırıldığında DS DS 7 5,5 L/100 km ile Nissan X-Trail modelinin 6,1 L/100 km değerinin önünde.

Hangisi daha hafif?

DS DS 7 1.585 kg’dan, Nissan X-Trail 1.655 kg’dan başlayan ağırlıkla tescil ediliyor.

Hangisi daha güçlü?

En güçlü versiyonlar: DS DS 7 200 PS, Nissan X-Trail 163 PS. Hibrit versiyonlarda değer yalnız benzinli motorun gücüdür.

Teknik değerler, Avrupa’da tescil edilen otomobillerin resmî tip onayı (WLTP) ölçümlerinden derlenmiştir (kaynak: Avrupa Çevre Ajansı, CC BY 4.0). Hibrit versiyonlarda güç yalnız benzinli motorun gücüdür. Türkiye’de satılan motor ve donanım seçenekleri farklı olabilir; güncel bilgi ve fiyat için yetkili satıcıya danışın. 100 km maliyeti güncel İstanbul pompa fiyatlarıyla hesaplanır.