Otomobil karşılaştırma

Honda CR-V mi, Nissan X-Trail mı?

Motor gücü, yakıt tüketimi, ağırlık, CO2 ve 100 km maliyeti yan yana. Her satırda daha iyi olan değer işaretlidir.

SegmentD segmenti (orta)D segmenti (orta)
GövdeSUVSUV
Yakıt seçenekleriHibrit, Plug-in hibritHibrit
Motor gücü148 PS158–163 PS (daha iyi)
En düşük tüketim6,5 L/100 km6,1 L/100 km (daha iyi)
Elektrik tüketimi——
Ağırlık1.854–1.982 kg1.655–1.864 kg (daha iyi)
En yüksek güç/ağırlık80 PS/ton98 PS/ton (daha iyi)
En düşük CO227 g/km (daha iyi)138 g/km
100 km maliyeti (en ekonomik)545 TL512 TL (daha iyi)
Avrupa’da tescil (yıllık)7.491 adet20.788 adet

Versiyonlar yan yana

Honda CR-V

  • Hibrit 2,0148 PS6,5 L · 545 TL/100 km
  • Plug-in hibrit 2,0148 PS15,2 kWh

Nissan X-Trail

  • Hibrit 1,5158 PS6,1 L · 512 TL/100 km
  • Hibrit 1,5163 PS7,1 L · 596 TL/100 km

Sık sorulanlar

Honda CR-V ile Nissan X-Trail arasındaki fark nedir?

Honda CR-V D segmenti (orta) suv, 148 PS güç aralığında; Nissan X-Trail D segmenti (orta) suv, 158–163 PS. Yakıt seçenekleri: Honda CR-V — Hibrit, Plug-in hibrit; Nissan X-Trail — Hibrit.

Hangisi daha az yakar?

WLTP karma tüketimde en az yakan versiyonlar karşılaştırıldığında Nissan X-Trail 6,1 L/100 km ile Honda CR-V modelinin 6,5 L/100 km değerinin önünde.

Hangisi daha hafif?

Honda CR-V 1.854 kg’dan, Nissan X-Trail 1.655 kg’dan başlayan ağırlıkla tescil ediliyor.

Hangisi daha güçlü?

En güçlü versiyonlar: Honda CR-V 148 PS, Nissan X-Trail 163 PS. Hibrit versiyonlarda değer yalnız benzinli motorun gücüdür.

Teknik değerler, Avrupa’da tescil edilen otomobillerin resmî tip onayı (WLTP) ölçümlerinden derlenmiştir (kaynak: Avrupa Çevre Ajansı, CC BY 4.0). Hibrit versiyonlarda güç yalnız benzinli motorun gücüdür. Türkiye’de satılan motor ve donanım seçenekleri farklı olabilir; güncel bilgi ve fiyat için yetkili satıcıya danışın. 100 km maliyeti güncel İstanbul pompa fiyatlarıyla hesaplanır.