Otomobil karşılaştırma

Lexus NX mi, Toyota RAV4 mı?

Motor gücü, yakıt tüketimi, ağırlık, CO2 ve 100 km maliyeti yan yana. Her satırda daha iyi olan değer işaretlidir.

SegmentD segmenti (orta)D segmenti (orta)
GövdeSUVSUV
Yakıt seçenekleriHibrit, Plug-in hibritHibrit, Plug-in hibrit
Motor gücü147–237 PS178–237 PS
En düşük tüketim6,0 L/100 km5,7 L/100 km (daha iyi)
Elektrik tüketimi——
Ağırlık1.834–2.065 kg1.695–1.995 kg (daha iyi)
En yüksek güç/ağırlık115 PS/ton119 PS/ton (daha iyi)
En düşük CO225 g/km22 g/km (daha iyi)
100 km maliyeti (en ekonomik)503 TL478 TL (daha iyi)
Avrupa’da tescil (yıllık)15.739 adet66.474 adet

Versiyonlar yan yana

Lexus NX

  • Hibrit 2,5190 PS6,0 L · 503 TL/100 km
  • Plug-in hibrit 2,5147 PS12,0 kWh
  • Plug-in hibrit 2,5185 PS17,6 kWh
  • Plug-in hibrit 2,5237 PS16,7 kWh

Toyota RAV4

  • Hibrit 2,5178 PS5,7 L · 478 TL/100 km
  • Plug-in hibrit 2,5178 PS
  • Plug-in hibrit 2,5185 PS17,2 kWh
  • Plug-in hibrit 2,5237 PS17,1 kWh

Sık sorulanlar

Lexus NX ile Toyota RAV4 arasındaki fark nedir?

Lexus NX D segmenti (orta) suv, 147–237 PS güç aralığında; Toyota RAV4 D segmenti (orta) suv, 178–237 PS. Yakıt seçenekleri: Lexus NX — Hibrit, Plug-in hibrit; Toyota RAV4 — Hibrit, Plug-in hibrit.

Hangisi daha az yakar?

WLTP karma tüketimde en az yakan versiyonlar karşılaştırıldığında Toyota RAV4 5,7 L/100 km ile Lexus NX modelinin 6,0 L/100 km değerinin önünde.

Hangisi daha hafif?

Lexus NX 1.834 kg’dan, Toyota RAV4 1.695 kg’dan başlayan ağırlıkla tescil ediliyor.

Hangisi daha güçlü?

En güçlü versiyonlar: Lexus NX 237 PS, Toyota RAV4 237 PS. Hibrit versiyonlarda değer yalnız benzinli motorun gücüdür.

Teknik değerler, Avrupa’da tescil edilen otomobillerin resmî tip onayı (WLTP) ölçümlerinden derlenmiştir (kaynak: Avrupa Çevre Ajansı, CC BY 4.0). Hibrit versiyonlarda güç yalnız benzinli motorun gücüdür. Türkiye’de satılan motor ve donanım seçenekleri farklı olabilir; güncel bilgi ve fiyat için yetkili satıcıya danışın. 100 km maliyeti güncel İstanbul pompa fiyatlarıyla hesaplanır.