
Toyota RAV4
D segmenti (orta) · SUV · Hibrit, Plug-in hibrit
- Motor gücü
- 178–237PS
- En düşük tüketim
- 5,7L/100 km
- Ağırlık
- 1.695–1.995kg
- 100 km maliyeti
- 478TL’den
Toyota RAV4 için Avrupa’da 2025 yılında 66.474 adet tescil kaydı var; aşağıdaki 4 versiyon en yaygın motor seçenekleridir.
Versiyonlar ve ölçümlersütun başlığına dokunarak sıralayın
| Versiyon | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hibrit2.490 cm³ | 178 PS131 kW | 1.695 kg | 105 | 5,7 L | 129 g | 478 TL |
| Plug-in hibrit2.490 cm³ | 178 PS131 kW | 1.729 kg | 103 | — | 130 g | — |
| Plug-in hibrit2.490 cm³ | 185 PS136 kW | 1.995 kg | 93 | 17,2 kWh | 23 g | — |
| Plug-in hibrit2.490 cm³ | 237 PS174 kW | 1.993 kg | 119 | 17,1 kWh | 22 g | — |
Tüketim: WLTP karma çevrim, 100 km’de litre (elektrikte kWh). CO2: g/km. Hibrit ve plug-in hibritlerde güç yalnız benzinli motorundur. Plug-in hibritlerin tüketimi şarj alışkanlığına bağlı olduğu için verilmez.
GüçPS
- Hibrit 2,5178 PS
- Plug-in hibrit 2,5178 PS
- Plug-in hibrit 2,5185 PS
- Plug-in hibrit 2,5237 PS
Tüketim100 km’de
- Hibrit · 178 PS5,7 L
- Plug-in hibrit · 185 PS17,2 kWh
- Plug-in hibrit · 237 PS17,1 kWh
Yıllık yakıt maliyetigüncel İstanbul fiyatlarıyla
- Hibrit 2,5 · 178 PS71.700 TL
Benzin 83,90 TL/L · motorin 96,70 TL/L · şarj ortalaması 9,93 TL/kWh. Güncel akaryakıt fiyatları →
Rakipleriyle karşılaştırKendi karşılaştırmanı yap →
-
SkodaKodiaq
265 PS +285,5 L −0,2
RAV4 mi Kodiaq mı? →
-
KG MobilityRexton
203 PS −348,1 L +2,4
RAV4 mi Rexton mı? →
-
Mercedes-BenzGLC
269 PS +325,2 L −0,5
RAV4 mi GLC mı? →
-
LexusNX
237 PS eşit6,0 L +0,3
RAV4 mi NX mı? →
Farklar, Toyota RAV4 modelinin en güçlü versiyonu ve en az yakan versiyonuna göredir.
Toyota Türkiye’deMarka sayfası →
47.744 otomobil · Ocak-Eylül 2026 · pazarda 3. sıra · pay %7,6 · ▼ %10,0
Toyota RAV4 hakkında sorular
Toyota RAV4 kaç beygir?
Avrupa’da 2025 yılında tescil edilen Toyota RAV4 versiyonlarının motor gücü 178 ile 237 PS arasında. Hibrit versiyonlarda değer yalnız benzinli (içten yanmalı) motorun gücüdür; elektrik motoruyla toplam sistem gücü daha yüksektir.
Toyota RAV4 yakıt tüketimi ne kadar?
WLTP karma çevrimde en az yakan Toyota RAV4 versiyonu 100 km’de 5,7 litre yakıt tüketiyor. Gerçek tüketim sürüş koşullarına göre değişir.
Toyota RAV4 kaç kilo?
Toyota RAV4 yürür durumdaki ağırlığı versiyona göre 1.695 ile 1.995 kg arasında.
Toyota RAV4 100 km’de kaç lira yakar?
Güncel İstanbul benzin fiyatıyla en ekonomik Toyota RAV4 versiyonunun 100 km enerji maliyeti yaklaşık 478 TL (WLTP tüketimiyle hesaplanmıştır).
Toyota RAV4 hangi segmentte?
Toyota RAV4, D segmenti (orta) bir suv. Yakıt seçenekleri: Hibrit, Plug-in hibrit.
Toyota RAV4 modelinin rakipleri hangileri?
Segment ve güç aralığına göre en yakın rakipleri: Skoda Kodiaq, KG Mobility Rexton, Mercedes-Benz GLC, Lexus NX.
Teknik değerler, Avrupa’da tescil edilen otomobillerin resmî tip onayı (WLTP) ölçümlerinden derlenmiştir (kaynak: Avrupa Çevre Ajansı, CC BY 4.0). Hibrit versiyonlarda güç yalnız benzinli motorun gücüdür. Türkiye’de satılan motor ve donanım seçenekleri farklı olabilir; güncel bilgi ve fiyat için yetkili satıcıya danışın. 100 km maliyeti güncel İstanbul pompa fiyatlarıyla hesaplanır.
Fotoğraf: Mr.choppers, CC BY-SA 4.0 (Wikimedia Commons).