Otomobil karşılaştırma

Renault 5 E-Tech mi, Volkswagen Polo mı?

Motor gücü, yakıt tüketimi, ağırlık, CO2 ve 100 km maliyeti yan yana. Her satırda daha iyi olan değer işaretlidir.

SegmentB segmenti (küçük)B segmenti (küçük)
GövdeHatchbackHatchback
Yakıt seçenekleriElektrikBenzin
Motor gücü106–150 PS80–207 PS (daha iyi)
En düşük tüketim—5,3 L/100 km
Elektrik tüketimi14,9 kWh/100 km—
Ağırlık1.447–1.521 kg1.142–1.379 kg (daha iyi)
En yüksek güç/ağırlık99 PS/ton150 PS/ton (daha iyi)
En düşük CO20 g/km (daha iyi)120 g/km
100 km maliyeti (en ekonomik)148 TL (daha iyi)445 TL
Avrupa’da tescil (yıllık)74.909 adet82.876 adet

Versiyonlar yan yana

Renault 5 E-Tech

  • Elektrik106 PS14,9 kWh · 148 TL/100 km
  • Elektrik122 PS15,1 kWh · 150 TL/100 km
  • Elektrik150 PS16,6 kWh · 165 TL/100 km

Volkswagen Polo

  • Benzin 1,080 PS5,4 L · 453 TL/100 km
  • Benzin 1,095 PS5,3 L · 445 TL/100 km
  • Benzin 1,0116 PS5,6 L · 470 TL/100 km
  • Benzin 2,0207 PS6,7 L · 562 TL/100 km

Sık sorulanlar

Renault 5 E-Tech ile Volkswagen Polo arasındaki fark nedir?

Renault 5 E-Tech B segmenti (küçük) hatchback, 106–150 PS güç aralığında; Volkswagen Polo B segmenti (küçük) hatchback, 80–207 PS. Yakıt seçenekleri: Renault 5 E-Tech — Elektrik; Volkswagen Polo — Benzin.

Hangisi daha hafif?

Renault 5 E-Tech 1.447 kg’dan, Volkswagen Polo 1.142 kg’dan başlayan ağırlıkla tescil ediliyor.

Hangisi daha güçlü?

En güçlü versiyonlar: Renault 5 E-Tech 150 PS, Volkswagen Polo 207 PS.

Teknik değerler, Avrupa’da tescil edilen otomobillerin resmî tip onayı (WLTP) ölçümlerinden derlenmiştir (kaynak: Avrupa Çevre Ajansı, CC BY 4.0). Hibrit versiyonlarda güç yalnız benzinli motorun gücüdür. Türkiye’de satılan motor ve donanım seçenekleri farklı olabilir; güncel bilgi ve fiyat için yetkili satıcıya danışın. 100 km maliyeti güncel İstanbul pompa fiyatlarıyla hesaplanır.