Renault Captur
Renault

Renault Captur

B segmenti (küçük) · SUV · Benzin, Benzin + LPG, Hibrit

Motor gücü
91–158PS
En düşük tüketim
4,4L/100 km
Ağırlık
1.293–1.444kg
100 km maliyeti
369TL’den

Renault Captur için Avrupa’da 2025 yılında 125.737 adet tescil kaydı var; aşağıdaki 6 versiyon en yaygın motor seçenekleridir.

Versiyonlar ve ölçümlersütun başlığına dokunarak sıralayın

Versiyon
Benzin1.000 cm³ 91 PS67 kW 1.293 kg 70 5,9 L 133 g 495 TL
Benzin + LPG1.000 cm³ 91 PS67 kW 1.354 kg 67 6,5 L 120 g —
Hibrit1.600 cm³ 94 PS69 kW 1.444 kg 65 4,6 L 104 g 386 TL
Benzin + LPG1.000 cm³ 101 PS74 kW 1.353 kg 75 6,5 L 118 g —
Hibrit1.790 cm³ 109 PS80 kW 1.441 kg 76 4,4 L 99 g 369 TL
Hibrit1.330 cm³ 158 PS116 kW 1.374 kg 115 5,9 L 133 g 495 TL

Tüketim: WLTP karma çevrim, 100 km’de litre (elektrikte kWh). CO2: g/km. Hibrit ve plug-in hibritlerde güç yalnız benzinli motorundur. LPG’li versiyonların maliyeti yakıt karışımına bağlı olduğu için hesaplanmaz.

GüçPS

  • Benzin 1,091 PS
  • Benzin + LPG 1,091 PS
  • Hibrit 1,694 PS
  • Benzin + LPG 1,0101 PS
  • Hibrit 1,8109 PS
  • Hibrit 1,3158 PS

Tüketim100 km’de

  • Benzin · 91 PS5,9 L
  • Benzin + LPG · 91 PS6,5 L
  • Hibrit · 94 PS4,6 L
  • Benzin + LPG · 101 PS6,5 L
  • Hibrit · 109 PS4,4 L
  • Hibrit · 158 PS5,9 L

Yıllık yakıt maliyetigüncel İstanbul fiyatlarıyla

  • Benzin 1,0 · 91 PS74.250 TL
  • Hibrit 1,6 · 94 PS57.900 TL
  • Hibrit 1,8 · 109 PS55.350 TL
  • Hibrit 1,3 · 158 PS74.250 TL

Benzin 83,90 TL/L · motorin 96,70 TL/L · şarj ortalaması 9,93 TL/kWh. Güncel akaryakıt fiyatları →

Rakipleriyle karşılaştırKendi karşılaştırmanı yap →

Farklar, Renault Captur modelinin en güçlü versiyonu ve en az yakan versiyonuna göredir.

Renault Türkiye’deMarka sayfası →

95.518 otomobil · Ocak-Eylül 2026 · pazarda 1. sıra · pay %15,2 · ▲ %12,7

Renault Captur hakkında sorular

Renault Captur kaç beygir?

Avrupa’da 2025 yılında tescil edilen Renault Captur versiyonlarının motor gücü 91 ile 158 PS arasında. Hibrit versiyonlarda değer yalnız benzinli (içten yanmalı) motorun gücüdür; elektrik motoruyla toplam sistem gücü daha yüksektir.

Renault Captur yakıt tüketimi ne kadar?

WLTP karma çevrimde en az yakan Renault Captur versiyonu 100 km’de 4,4 litre yakıt tüketiyor. Gerçek tüketim sürüş koşullarına göre değişir.

Renault Captur kaç kilo?

Renault Captur yürür durumdaki ağırlığı versiyona göre 1.293 ile 1.444 kg arasında.

Renault Captur 100 km’de kaç lira yakar?

Güncel İstanbul benzin fiyatıyla en ekonomik Renault Captur versiyonunun 100 km enerji maliyeti yaklaşık 369 TL (WLTP tüketimiyle hesaplanmıştır).

Renault Captur hangi segmentte?

Renault Captur, B segmenti (küçük) bir suv. Yakıt seçenekleri: Benzin, Benzin + LPG, Hibrit.

Renault Captur modelinin rakipleri hangileri?

Segment ve güç aralığına göre en yakın rakipleri: Volkswagen T-Cross, Volkswagen Taigo, Skoda Kamiq, Peugeot 2008.

Teknik değerler, Avrupa’da tescil edilen otomobillerin resmî tip onayı (WLTP) ölçümlerinden derlenmiştir (kaynak: Avrupa Çevre Ajansı, CC BY 4.0). Hibrit versiyonlarda güç yalnız benzinli motorun gücüdür. Türkiye’de satılan motor ve donanım seçenekleri farklı olabilir; güncel bilgi ve fiyat için yetkili satıcıya danışın. 100 km maliyeti güncel İstanbul pompa fiyatlarıyla hesaplanır.

Fotoğraf: Alexander-93, CC BY-SA 4.0 (Wikimedia Commons).